3663

Kavelbesluit IJmuiden Ver Alpha

Het Rijk wil op zee extra windenergie opwekken. In een kavelbesluit wordt bepaald waar en onder welke voorwaarden er in het windenergiegebied IJmuiden Ver een windpark op zee kan komen. Windenergiegebied IJmuiden Ver telt meerdere kavels en ligt 62 kilometer uit de kust van IJmuiden. Kavelbesluit Alpha gaat over kavel Alpha, waar ruimte is voor opwek van 2 GW energie. Voordat de minister voor Klimaat en Energie over kavel Alpha besluit, zijn de milieugevolgen onderzocht in een milieueffectrapport.

Hoofdpunten uit het advies

Toetsingsadvies
Het rapport is gedetailleerd en het onderzoek is diepgaand. Het rapport laat goed zien dat windturbines nadelige gevolgen kunnen hebben voor vogels en vissen. Wel is nog een nadere onderbouwing nodig over de impact van het heien van de windturbinefun-deringen op bruinvissen. Om het milieubelang volwaardig mee te wegen bij het besluit over kavel Alpha, advi-seert de Commissie het rapport op bovenstaand punt aan te vullen.

Samenstelling van de laatste werkgroep

ir. Peter van der Boom MA

dr. Godfried van Moorsel

ing. Gert Schouwstra BPM

ing. Rob Vogel

voorzitter

ir. Kees Slingerland

werkgroepsecretaris

drs. Leontine van der Meer

Projectinformatie

Bevoegd gezag

Ministerie van Economische Zaken en Klimaat, Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport

Initiatiefnemer

Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

Laatste advies uitgebracht op

24 november 2023