3476

Bestemmingsplannen Amstelwijck en Gezondheidspark, gemeente Dordrecht

De gemeente Dordrecht wil 1500 woningen bouwen: in Amstelwijck ruim 800 woningen en in het Gezondheidspark West (Middenzone) ruim 700. In het Gezondheidspark wil de gemeente ook 11.000 m2 nieuwe voorzieningen bouwen. Voordat de gemeenteraad besluit over de bestemmingsplannen, zijn de milieugevolgen onderzocht in een milieueffectrapport.

Hoofdpunten uit het advies

Toetsingsadvies
Het rapport beschrijft goed wat het effect is van de woonwijken op de omgeving. Maar de leefkwaliteit in de wijken zelf is nog onvoldoende in beeld. Daarvoor moeten de effecten op lucht, geluid en externe veiligheid samen worden bekeken én op hun gezondheidseffecten worden beoordeeld. Zo wordt duidelijk welke maatregelen er mogelijk zijn om de negatieve effecten te verzachten en de positieve zaken te bevorderen. 
De Commissie adviseert om de nog ontbrekende informatie eerst te verzamelen en pas daarna een besluit te nemen over de bestemmingsplannen.  

Samenstelling van de laatste werkgroep

ir. Jan Bakker

ir. Tilly Fast

ir. Joep Lax

drs. Gerrit de Zoeten

voorzitter

Eric van der Burg

werkgroepsecretaris

Marianne Schuerhoff MSc

Projectinformatie

Bevoegd gezag

Gemeente Dordrecht, Gemeente Dordrecht

Laatste advies uitgebracht op

26 augustus 2020