De provincie Zuid-Holland wil de verkeersdoorstroming op de N207 tussen Alphen aan den Rijn en Leidsevaart verbeteren. De aanleg van een busbaan en verbreding naar 2x2 rijbanen worden als kansrijke oplossingen gezien. Voor de verbreding is een aanpassing van het bestemmingsplan nodig.
Hoofdpunten uit het advies
oetsingsadvies##br>it het MER blijkt dat de milieugevolgen van de onderzochte oplossingsrichtingen en alternatieven beperkt zijn en dat de doelstellingen bereikt worden. De Commissie adviseert de robuustheid van het voornemen te onderbouwen door met aan te tonen dat hoge kruispuntbelastingen de verbeteringen niet teniet zullen doen en de verbetering van de doorstroming van het openbaar vervoer en de reistijd per bus te verbeteren te presenteren.##br>##strong>Advies reikwijdte en detailniveau
##/strong>De Commissie vraagt in het MER de doelstelling te baseren op een analyse van de aard, omvang en oorzaak van de problemen met betrekking tot de bereikbaarheid, de verkeersafwikkeling, en –veiligheid en de leefbaarheid. Vervolgens vraagt de Commissie het alternatief, de varianten en scenario’s op basis van de doelstelling (verkeersaspecten) en de effecten op geluid, luchtkwaliteit, verkeersveiligheid, landschap en natuur te vergelijken.