2017. Winning van aardgas in blok M7 gelegen in het Nederlandse deel van het continentaal plat
Cirrus Energy Nederland B.V. heeft het voornemen om op de Noordzee vanaf satellietplatform M7-A een aardgasveld te ontginnen in blok M7 van het Nederlands Continentaal Plat. De gasproductie wordt geschat op circa 800.000 Nm3per dag. Gewonnen gas zal via een aan te leggen pijpleiding naar een bestaand behandelingsplatform (L09-FF-1) worden getransporteerd en na eerste behandeling via een bestaande pijpleiding naar Den Helder worden vervoerd.
Procedure en adviezen
richtlijnen |
---|
15-11-2007 Adviesaanvraag |
22-11-2007 Datum kennisgeving |
22-11-2007 Ter inzage legging van de informatie |
14-01-2008 Advies uitgebracht |
Advies voor richtlijnen |
Toetsing |
24-07-2008 Aanvraag toetsingsadvies bij de Commissie mer |
30-07-2008 Kennisgeving MER |
30-07-2008 Ter inzage legging MER |
26-09-2008 Toetsingsadvies uitgebracht |
Toetsingsadvies |
Opmerkingen bij de advisering
De startnotitie vormt een goede basis voor het opstellen van het MER. De Commissie adviseert in het milieueffect rapport (MER) vooral aandacht te besteden aan:
- Een beschrijving van de emissies naar lucht en water ten gevolge van boringen en gasproductie. Hierbij dient onderscheid gemaakt te worden tussen de emissies vanaf het satellietplatform M7-A en de extra emissies als gevolg van de voorgenomen activiteit bij platform L09-FF-1;
- Een beschrijving van de gevolgen voor de natuur van geluid- en lichtemissies tijdens de aanleg van het satellietplatform (met name heien), boor-/putcompletiewerkzaamheden en gasproductie.
De Commissie is van oordeel dat de essentiƫle informatie in het MER aanwezig is om het milieu een volwaardige plaats te geven bij de besluitvorming over de mijnbouwmilieuvergunning.
Het MER geeft een goede beschrijving van de voorgenomen activiteit. Ook de benodigde aanpassingen van het bestaande platform L09-FF-1 zijn goed be-schreven. De Commissie concludeert uit het MER dat er geen sprake zal zijn van lozing van formatiewater. Het MER maakt inzichtelijk dat de te verwach-ten milieueffecten zeer gering zijn en er geen negatieven gevolgen zijn te verwachten voor het te beschermen gebied het Friese Front.
Betrokken partijen
Samenstelling van de laatste werkgroep
ing. Wim Been |
dr. Norbert Dankers |
prof. ir. van der Vuurst de Vries |
Voorzitter: drs. Leni van Rijn-Vellekoop
Werkgroepsecretaris: drs. Florentine van der Wind
Initiatiefnemer en Bevoegd gezag
Initiatiefnemer |
---|
Cirrus Energy Nederland BV |
Bevoegd gezag |
---|
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat |
Overige gegevens
Gebied: niet provinciaal ingedeeld gebied
Categorieƫn Besluit m.e.r.
Code | Omschrijving |
---|---|
C17.2 | tot 1-4-2011: Winning aardolie of aardgas >= 500ton respectievelijk >= 500.000m3 |
Bijgewerkt op: 27 jan 2010