1460

Het vernieuwde Land van Ooit

Herstructurering en uitbreiding van themapark het Land van Ooit.

Hoofdpunten uit het advies

richtlijnen

Het Land van Ooit wil een aantal attracties verplaatsen en nieuwe attracties realiseren. Ook is een uitbreiding voorzien op drie percelen ten noordoosten, ten noordwesten en ten zuiden van het huidige Land van Ooit. Het bezoekersaantal zal toenemen tot ca. 400.000 per jaar. Omdat niet uitgesloten kan worden dat in goede jaren meer dan 500.000 bezoekers het land zullen bezoeken wordt m.e.r. doorlopen. De Commissie ziet verkeersgerelateerde effecten en effecten op natuur en landschap als belangrijkste milieueffecten. Ook vraagt zij een goede motivering van de keuzes die gemaakt zijn in het voorkeursalternatief.

toetsing

Het Land van Ooit wil een aantal attracties verplaatsen en nieuwe attracties realiseren. Ook is een uitbreiding voorzien op drie percelen ten noordoosten, ten noordwesten en ten zuiden van het huidige Land van Ooit.

De Commissie is van oordeel dat de essentiële informatie aanwezig is in het MER. Vanwege de winter hebben nog geen inventarisaties plaatsgevonden voor de ontheffingsaanvraag voor de Flora- en Faunawet. De Commissie doet de aanbeveling deze informatie te gebruiken om tot een zo milieuvriendelijk mogelijke inrichting van het Land van Ooit te komen, bijvoorbeeld gericht op vleermuizen.

Samenstelling van de laatste werkgroep

ing. Ben Peters

drs. Klaas-Jan Wardenaar

voorzitter

drs. Hans Ouwerkerk

werkgroepsecretaris

ir. Marijke Bremmer

Projectinformatie

Bevoegd gezag

Heusden

Initiatiefnemer

Het Land van Ooit b.v.

Laatste advies uitgebracht op

28 april 2005