1444

Pangea parc te Epe

Het voornemen betreft de aanleg en het gebruik van een dierenpark waar mogelijk ongeveer 250.000 bezoekers op af zullen komen.

Hoofdpunten uit het advies

Het gaat om een kleine m.e.r.-beoordelingsplichtige activiteit, waarbij een bestaand park – dierenpark Wissel – verplaatst en uitgebreid zal worden, en als Pangea Parc zal doorgaan.

De Commissie is van oordeel de essentiële informatie in het MER aanwezig is om het milieu een volwaardige plaats te geven bij de besluitvorming over de ontsluitingsroute en de grenzen van Pangea Parc.

Het vanuit het milieu bezien belangrijkste aspecten van het initiatief zijn het verkeer en de gevolgen daarvan en de waterhuishouding. Het MER geeft een goed beeld van de milieuvoor- en nadelen van de verschillende ontsluitingsroutes. De toename van de verkeersintensiteit als gevolg van (verplaatsing van) het dierenpark is goed in beeld gebracht en komt overeen met de capaciteit en de functie van de weg. Uit het MER blijkt dat geen problemen voor verkeer te verwachten zijn. In het MER is het effect op de waterhuishouding als neutraal beoordeeld.
In het MER is aannemelijk gemaakt dat de verplaatsing van het dierenpark geen belemmering oplevert voor uitbreidingsmogelijkheden van omliggende agrarische bedrijven.

 

Samenstelling van de laatste werkgroep

ing. Paul Peeters

ir. Lon Schöne

voorzitter

drs. Hans Ouwerkerk

werkgroepsecretaris

drs. Florentine van der Wind

Projectinformatie

Bevoegd gezag

Gemeente Epe

Initiatiefnemer

Zodiac Zoos

Laatste advies uitgebracht op

10 juli 2008