Pieter Jongejans
werkgroepsecretaris
Rijkswaterstaat stelt een Beheer- en Ontwikkelplan voor de Rijkswateren op voor de periode 2016-2021 (BPRW). Dit plan bevat de maatregelen die genomen worden voor de ontwikkeling, werking en bescherming van de Rijkswateren. Omdat een van de te nemen maatregelen m.e.r.-beoordelingsplichtig is en vanwege mogelijke gevolgen voor Natura 2000 wordt ten behoeve van de besluitvorming de m.e.r.-procedure doorlopen.
Toetsingsadvies
Het milieueffectrapport geeft goede informatie over het de milieueffecten van bepaalde maatregelen in het algemeen, zoals uiterwaardverlaging of de aanleg van natuurvriendelijke oevers. Het rapport laat de milieueffecten van het beheer en onderhoud vervolgens per watersysteem globaal zien. Milieueffecten van specifieke projecten zullen pas in het vervolg onderzocht worden.
Het rapport stelt dat negatieve effecten op natuur altijd kunnen worden voorkomen. De Commissie wijst erop dat dit niet in alle gevallen zo zal zijn en afhankelijk is van de uitvoeringswijze. Zij adviseert om in het vervolg bijzondere aandacht te geven aan de effecten op natuur.