Het voornemen betreft de realisatie op de Maasvlakte van een havenbassin met twee steigers om schepen met vloeibaar aardgas (LNG) te kunnen afmeren en lossen.
Hoofdpunten uit het advies
De aanleg van de haven hangt samen met de realisatie van een LNG-terminal door Gate terminal bv. In het kader van de milieuvergunning is hiervoor reeds eerder een MER opgesteld.
De Commissie beschouwt als hoofdpunten voor het onderhavige MER:
- Maatregelen en procedures om de nautische veiligheid te garanderen tijdens aanleg en gebruik van de haven;
- Kwaliteit en bestemming van de vrijkomende grond;
- Een mma gebaseerd op de volgende elementen: een natuurvriendelijke inrichting van het eiland dat na realisatie van de haven overblijft; het mitigeren van licht-, geluid- en stofhinder en visuele hinder; de bestemming van de vrijkomende grond.
Toetsing
De Commissie is van oordeel dat de essentiële informatie in het MER aanwezig is. Wel heeft de Commissie vragen gesteld over de nautische veiligheid in relatie tot de afwikkeling van het scheepvaartverkeer. Daarop heeft zij de beschikking gekregen enkele achtergrondrapporten.